Paket servisi
Samsun Bodrum
0362 437 55 55 0252 393 83 93
0362 231 61 64

Basında Biz

Samsun Pidecisi krizi unutturdu Dünyayı kasıp kavuran ekonomik krizin ülke boyutunu tartışmak üzere Samsun’ a gelen “Genç Bakış” ekibi, Abbas Güçlü ve konukları Samsun Pidecisi’nde program öncesi güç depoladı.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde önceki gece canlı yayınlanan tartışma programı öncesinde kentin damak lezzeti ve marka değeri haline gelen Samsun Pidecisi’ne uğrayan Abbas Güçlü, Ekonomiden Sorumlu Devlet Eski Bakanı Masum Türker, DİSK Başkanı Süleyman Çelebi ve Vatan Gazetesi Yazarı Ali Ağaoğlu, pidelerin lezzetine hayran kaldı. Geleneksel ”Samsun Pidecisi” nin ününü duyan ve internet vasıtasıyla işletme sahibi Nuri Demiraslan’a ulaşan “Genç Bakış” ekibi, program öncesi kendilerine ziyafet çekti. Gündüz Genç Bakış programının genç kadrosunu misafir eden işletme sahibi Demiraslan, akşam saatlerinde de Abbas Güçlü ve konuklarını ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

KRİZ UNUTULDU PİDE KONUŞULDU

Samsun’a ekonomik krizi tartışmak üzere gelen program ekibi ve konuklar, Lezzet markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Samsun Pidecisi’nde krizi unuttu. 1987 yılından bu yana sektörde hizmet veren ve işletme sahipliğini Nuri Demiraslan’ ın yaptığı pidecide bir yandan sohbet eden bir yandan da lezzetli pidelerden tadan konuklar, Samsun’un lezzet markası pidelere tam not verdi. Topluma mal olmuş bir çok sanatçı ve işadamını mekanında ağırlayan ve Samsun pidesinin lezzetini tattıran Demiraslan, Abbas Güçlü ve ekibini misafirperverliği ile Samsun’ a yakışır bir şekilde bizzat kendisi ağırladı.

KAZANAN SAMSUN OLSUN

Kentin tanıtımı açısından Türkiye’ye mal olmuş böylesine önemli konukları ağırlamanın kendilerini mutlu ettiğini belirten Samsun Pidecisi’nin işletme sahibi Nuri Demiraslan, “Kendilerini internet aracılığı ile web sitemizden bize ulaştılar. Kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı ifade ettik. Marka değeri olarak Türkiye’ye ve dünyaya kabul ettirmeye çalıştığımız Samsun pidesini bu tür organizasyonlarla tanıtmaya çalışıyoruz Ben inanıyorum ki böylesine önemli lezzet değerimizin tanınıyor olması Samsun için önemli bir kazanç olacaktır. Bu vesileyle bu yönde çaba göstermek isteyen tüm ilgililerle birlikte hareket etmeye hazır olduğumuzu belirtmek isterim.” Diye konuştu.

Erhan KOÇAK

Halk Gazetesi |31 Ekim Cuma

"Samsun pidesi" marka oldu"

Türkiye´nin cennet köşesi Bodrum Akyarlar Tatil Köyü´nde "Samsun Pidecisi" ismiyle 1987 yılında açtığı işletmede hizmet vermeye başlayan Nuri Demirarslan, 21 yılda "Samsun" imajını Türkiye´ye duyurmayı başardı. Topluma malolmuş birçok sanatçı ve işadamını mekânında ağırlayan ve Samsun pidesinin lezzetini tattıran Demirarslan şimdilerde yurt dışına pide ihraç etmekle meşgûl. Gerek Bodrum´da 21 yıldır faaliyette olan şubesinde gerekse Samsun merkeze yeni açtığı ve yaklaşık 1 yıldır hizmet veren işletmesinde ağırladığı müşterilerinin gittikleri yerlere sipariş istediklerini belirten Demirarslan, Samsun´da geleneksel bir marka değeri taşımasını arzu ettiği pidesini Amerika dahil birçok Avrupa ülkesine gönderiyor. Zamanında bulaşık yıkayarak başladığı sektörde azmederek büyük başarılara imza atan Demirarslan, "İşletmemizde ağırladığımız müşterilerin gittikleri yerlere sipariş istemeleri beni çok memnun ediyor. Bu anlamda Türkiye genelinde bizi "Samsun Pidecisi" olarak tanıyan, dost olarak kabul ettiğim bu insanlara sunduğum lezzetin yanında "Samsun" imajını benimsetmem benim için ayrıca bir gurur kaynağıdır" diyerek, amacının marka yolculuğunda emin adımlarla ilerleyen Samsun´un lezzet kültüründe yeralan pidenin namını daha yükseklere taşımak olduğunu belirtti.

SAMSUN´UN LEZZET MARKASI PİDE OLSUN 
 Kentin geleneksel lezzet noktasında yeralan pidenin, Bafra başta olmak üzere Terme ve Çarşamba´da marka olarak maledilmek istendiğinin altını çizen Demirarslan, bu rekabeti Samsun´un tamamında markalaştırmanın daha faydalı ve anlamlı olacağını savundu. Samsun merkez ve ilçelerinde pidecilik yapan tüm işletmecilerin kendi çaplarında bu değere katılım sağladığına dikkat çeken Demirarslan, "Ben inanıyorum ki geleneksel olarak kabul ettiğim Samsun Pidesi´ni kente marka olarak kazandırdığımızda hepimiz kazanmış olacağız. Diğer yandan bunu bölge bazında rekabete dönüştürdüğümüzde güçlü bir reklam potansiyelimizin olacağını düşünmüyorum. Samsun özellikle son yıllarda markalaşma yolunda önemli atılımlar atıyor. Samsun Pidesi de neden kent için bir lezzet markası olmasın. Bizim yapmamamız gereken sadece varolan bu lezzeti genelleyerek Türkiye´ye ve dünyaya kabul ettirmek. Bu anlamda Samsun´da hizmet veren işletmecilerimizin ve pide ustalarımızın bu işin üstesinden geleceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: Denge Gazetesi